Udany początek sezonu wioślarzy AZS AWFiS Gdańsk

09.05.2018

W dniach 28-29 kwietnia rozegrano w Poznaniu na torze Malta Centralne wiosenne Regaty Kontrolne, które były najważniejszym krajowym testem przygotowania zawodników do sezonu w 2018.

W sobotę seniorzy i juniorzy dwukrotnie ścigali się na jedynkach (1x) lub dwójkach bez sternika (2-) a w niedzielę na dwójkach podwójnych (2x) i czwórkach bez sternika (4-)

Kilku zawodników AZS AWFiS Gdańsk uzyskało wartościowe wyniki.

Miejsca w finałach A zawodników AZS AWFiS Gdańsk:

Mateusz Biskup – 2 i 4 miejsce w konkurencji jedynki mężczyzn

Miłosz Jankowski 2 i 3 miejsce - jedynka mężczyzn kategoria lekka (6’59” rekord życiowy)

Miłosz Jankowski / Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 1 miejsce - dwójka podwójna mężczyzn kat. lekka

Sylwia Zimnicka – 5 i 8 miejsce - jedynka kobiet kategoria lekka

Sylwia Zimnicka / Zuzanna Dreier (Lotto Bydgoszcz) 2 miejsce – dwójka podwójna kobiet kat. lekka

Zuzanna Gutkowska / Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) 3 miejsce - dwójka podwójna kobiet kat. lekka

Izabela Pawlak – 2 i 4 miejsce - jedynka juniorek

Adrian Skierka / Adrian Górka - 3 miejsce - dwójka bez sternika juniorów:

W weekend 5-6 maja w Monachium odbyły się Międzynarodowe Regaty Juniorów organizowane przez Niemiecką Federację Wioślarstwa (DRV). Do finałów A zakwalifikowały się trzy polskie osady: dwie męskie czwórki oraz ósemka.

W zawodach wzięło udział ponad 1000 uczestników z 15 krajów. W gronie startujących znalazła się liczna delegacja biało-czerwonych, w tym 3 juniorów z AZS AWFiS Gdańsk.

Izabela Pawlak wraz z koleżankami wygrała jeden z wyścigów w konkurencji czwórki podwójnej juniorek. Polki uzyskały czas 7:35.42 i wyprzedziły Chorwatki oraz Japonki.

Męska ósemka w składzie Adrian Skierka (AZS AWFiS Gdańsk), Mikołaj Gacek, Rafał Pietrasiak, Łukasz Kasztelan, Mateusz Lendzion, Szymon Kempa, Adrian Górka (AZS AWFiS Gdańsk), Jerzy Kaczmarek i Jakub Opasiński zajęła drugie miejsce. Biało-czerwoni uzyskali czas 6:34.29 i przegrali tylko z Brytyjczykami (6:29.20), zostawiając w pokonanym polu Niemców (6:35.60) i Szwajcarów (6:46.71). W drugim starcie ósemka również zajęła drugie miejsce w finale A z czasem 6:18.13, przegrywając znów tylko z Brytyjczykami (6:15.79).

Oprac. Robert Urbański na podstawie Polskie Wiosła PZTW, Miłosz Jankowski - Trening z Olimpijczykiem,