Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2018 w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS im dr Krzysztofa Zawalskiego

22.04.2018

W sobotę 21 kwietnia b.r. odbyło się uroczyste Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2018 w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS im dr Krzysztofa Zawalskiego.

Znakomite warunki atmosferyczne wpłynęły pozytywnie nie tylko na frekwencję, ale również pozytywny przebieg całego wydarzenia. Zanim rozpoczęła się część oficjalna, wpierw dzieci ze szkółki żeglarskiej wraz z trenerem Piotrem Kamolą, zaśpiewały szanty.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się w samo południe, kiedy to Rektor AWFiS – prof. Waldemar Moska powitał gości i uczestników wydarzenia. Wśród licznej reprezentacji środowiska żeglarskiego, partnerów i sympatyków NCŻ AWFiS pojawili się m.in.: Katarzyna Domańska (Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego
ds. Szkolenia), Maksymilian Paśko (Przewodniczący Komisji Statutowej PZŻ), Krzysztof Czopek (Dyrektor Departamentu Infrastruktury w UMWP w Gdańsku), Hanna Szkodo (Dyrektor Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku), Mariusz Pluta (Dyrektor ZSO nr 6 w Gdańsku), Rafał Zakrzewski (Dyrektor Centrum Galion), Wiesława Toczyńska(Dyrektor KS AZS AWFiS Gdańsk), Grzegorz Mańkuci (Prezes Gdańskiego Klubu Żeglarskiego), Monika Rynkowska oraz Artur Łodygowski (Fundacja Waterfront, organizatorzy „Wodnej Fiesty”) Wśród przedstawicieli żeglarstwa sportowego były obecny zawodnik KS AZS AWFiS Michał Krasodomski („świeżo upieczony” Mistrz Europy w klasie Laser Radial w kategorii do 17 r.ż.) wraz z trenerem Mateuszem Hanke.

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Po przemówieniach i odczytaniu listy od Prezesa PZŻ – Tomasza Chamery oraz przybliżeniu planów na najbliższy sezon odbyła się ceremonia poniesienia bandery na maszcie flagowym NCŻ AWFiS, które poprowadziła Wiceprezes PZŻ - Katarzyna Domańska wraz młodzieżą z Zespołu Szkół Morskich, a kiedy bandera powiewała w górze, Rektor AWFiS wygłosił formułę „Sezon Żeglarski 2018 w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS im dr Krzysztofa Zawalskiego uważam
za otwarty!”

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Uczestnicy zostali poczęstowani imponującym tortem okolicznościowym, a na wodzie pojawiła się parada jednostek morskiej służby ratowniczej SAR. Po ratownikach przyszedł czas na młodzież – na wodę zeszła reprezentacja sekcji żeglarskiej KS AZS AWFiS, byli to przedstawiciele klas: Optimist, l’Equipe, 420 i Laser, a następnie wszyscy pozostali żeglarze wraz z liczną grupą windsurferów z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. Odbyły się regaty pokazowe w wykonaniu młodych sportowców.

Jako ostatnia tego dnia atrakcja, jeszcze przed integracyjnym grillem zostały rozegrane emocjonujące regaty Optimist Masters dla dorosłych. Łącznie zgromadziło się ponad  200 osób.

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

 „Początek, czyli otwarcie sezonu żeglarskiego, to z natury bardzo pozytywne wydarzenie i uroczystość, o niezwykle ważnej symbolice. Bardzo się cieszę, że tego dnia rozpieszczała nas pogoda, dopisała frekwencja, a zaproszeni goście zaszczycili nas swoją obecnością. Podziękowania należą się nie tylko władzom Uczelni, ale również koleżankom
i kolegom z AWFIS, w tym załodze NCŻ AWFiS za całokształt prac i przygotowań. Dziękuję również całej sekcji żeglarskiej KS AZS AWFiS (zawodnicy, rodzice, trenerzy i działacze), Zespołowi Szkół Morskich w Gdańsku oraz wszystkim naszym partnerom instytucjonalnym i biznesowym.
- mówi Maciej Szafran. „Sezon rozpoczęliśmy w tym roku szybko, więc przed nami dużo pracy, a ja liczę na rok obfitujący w pomyślne działania i sukcesy organizacyjne. Informacje związane z planami i projektami będę uzupełniał, dozując przy tym emocje na przestrzeni trwania całego sezonu!” podkreśla kierownik NCŻ AWFiS.

 

Foto&video:
https://www.youtube.com/watch?v=LD4oxoDJf_Q
Biuro Promocji AWFiS/ Mikołaj Polak

Zachęcamy do odwiedzin profilów Facebook: Akademii Wychowania Fizycznego                           i Sportu w Gdańsku, Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS:

 

www.fb.com/AWFiSGD/

www.fb.com/NarodoweCentrumZeglarstwa

 

Zapraszamy również do odwiedzin strony internetowej: AWFiS oraz NCŻ AWFiS

www.awf.gda.pl, www.ncz.awf.gda.pl

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

 

Wróć