MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW: SREBRO I BRĄZ JUDOCZEK KS AZS AWFiS GDAŃSK

21.03.2018

W dniach 15-17.03.2018 w Bytomiu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Sekcję Judo KS AZS AWFiS Gdańsk reprezentowali: Karolina Miller (-70 kg), Katarzyna Madajewska (+78 kg) oraz Michał Soja (-73 kg). Medale padły łupem żeńskiej części naszej Sekcji.

Srebrny medal zdobyła Katarzyna Madajewska, natomiast brązowy Karolina Miller. Zawody bardzo dobrze rozpoczęła Katarzyna Madajewska, która w grupowej fazie swojej kategorii wygrała pewnie oba pojedynki na Ippon. Przeciwniczkami Katarzyny były kolejno: Alicja Sokołowska i Julia Świątkiewicz. Dzięki dwóm zwycięstwom Katarzyna awansowała do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. W kolejnej fazie zawodów rywalką naszej zawodniczki była Wiktoria Lis, która także musiała uznać wyższość Judoczki KS AZS AWFiS Gdańsk. Niestety był to ostatni wygrany pojedynek Katarzyny w zawodach. W finale Kasia przegrała z reprezentantką gospodarzy Pauliną Dziopą i ostatecznie zdobyła srebrny medal MPJ, co jest życiowym sukcesem naszej zawodniczki.

Od wygranej zawody rozpoczęła także Karolina Miller, która w pierwszej rundzie zdecydowanie pokonała Rozalię Martynów (UKS Olimp Nowa Sól). W drugiej rundzie Karolina popełniła błąd i przegrała przez trzymanie z Wiktorią Marciniak z GKS Czarnych Bytom. Porażka w drugiej rundzie oznaczała drogę do medalu przez walki repasażowe. W pierwszej walce repasażowej nasza zawodniczka pokonała Alicję Dudek z SGKS Wybrzeża Gdańsk. Dzięki wygranej Karolina mogła stanąć do pojedynku o brązowy medal. Zawodniczka KS AZS AWFiS wykorzystała swoją szansę pokonując Justynę Śliwę (UKJ ASzWoj Warszawa) i stanęła na najniższym stopniu podium.

Michał Soja walczący w kategorii -73 kg przegrał pierwszą walkę.Niestety zawodnik, z którym Michał przegrał swój pojedynek, także poległ w dalszych rundach zawodów i nie "wciągnął" naszego zawodnika do walk repasażowych.

Kolejne zawody Sekcji Judo:
- Akademickie Mistrzostwa Polski - Białystok 23-25.03.2018
- Grand Prix - Tbilisi 30.03.2018 - 01.04.2018
- Puchar Europy Juniorów - St.Petersburg 14-15.04.2018

Więcej o Sekcji Judo na:

www.facebook.com/judogdansk

oraz

www.judo-team.pl

Rel. G.Skoczko - Kierownik Sekcji Judo KS AZS AWFiS"

 

 

 

 

Wróć