5 medali Akademików podczas 30 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

19.02.2018

Od 15 do 18 lutego w Ustrzykach Dolnych odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat U21. Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników: Marek Badowski, Marco Golla, Paweł Błąkała, Mateusz i Dawid Wozbanowicz oraz 1 zawodniczka Anna Nowakowska.
W pierwszym dniu Mistrzostw rozgrywany był turniej drużynowy. Nasz Klub z racji najlepszych zawodników w województwie Pomorskim mógł wystawić dwie męskie drużyny. Pierwsza z nich w składzie Badowski, Golla, Błąkała została rozstawiona z numerem jeden. Druga drużyna złożona z braci Wozbanowicz mającą małą ilość punktów rankingowych zamykała stawkę 32 drużyn.
W pierwszej rundzie nasza druga drużyna musiała uznać wyższość drużyny Morliny Ostróda przegrywając 0-3 i tym samym uplasowała się w przedziale 17-32.
Zupełnie inaczej było z pierwsza drużyną. W ekspresowym tempie znaleźli się w finale, gdzie zmierzyli się z Energa KTS Toruń (numer 2 turnieju).
W wielkim finale prowadzili już 2-0, jednak musieli uznać wyższość rywali i po prawie 3 godzinnej walce przegrali 2:3.

Golla - Węderlich 1-3

Po turnieju drużynowym na pewno czuliśmy niedosyt, ale powtarzaliśmy sobie ze turniej dopiero się zaczyna.
Trzeba również wspomnieć ze nasza zawodniczka Ania Nowakowska stworzyła drużynę wraz z Natalia Kawecka (MTS Kwidzyn) i jako drużyna Pomorskie II uplasowały się w przedziale 9-16 wygrywając w pierwszej rundzie z SCKiS Hals Warszawa 3:1.
Od piątku zaczęła się rywalizacja w turnieju indywidualnym,gier mieszanych i podwójnych.
Badowski i Golla pierwsze rundy przechodzili błyskawicznie, a reszta zawodników naszego Klubu musiała uznać wyższość przeciwników plasując się na miejscach: Paweł Błąkała 33-48, Mateusz Wozbanowicz 49-64 oraz Ania Nowakowska 33-48.
Największy sukces odniósł Badowski pokonując kolejno w ćwierćfinale 4-1 kolegę klubowego Marco Golla, w półfinale Patryke Zatowke 4-0 oraz w wielkim finale 4-1 Tomasza Kotowskiego, rewanżując mu się tym samym za porażkę z turnieju drużynowym.
Drugi tytuł Mistrza Polski zdobył Marco Golla, tyle że w grze podwójnej z Kamilem Nalepa z ZKS Drzonków. W grze deblowej również Marek Badowski zdobył brązowy medal z Tomaszem Tomaszuk z ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz. Na uwagę również zasługuje fakt 5 pozycji w grze deblowej Pawła Błąkała z Mateuszem Ufnal z Gwiazdy Bydgoszcz.
Ostatni 5 krążek dla Klubu zdobył Marek Badowski z grze mieszanej ze swoja partnerka Paulina Knyszewska (KU AZS UE Wroclaw).
Podsumowując te Mistrzostwa należy powiedzieć ze są one dla nas bardzo udane i na pewno wracamy z duma z województwa Podkarpackiego, które ugościło nas w zimowej scenerii.
Gratulacje wszystkim medalistom mistrzostw, a już za dwa tygodnie przed Badowskim, Golla i Witkowskim Mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się na początku marca w Raszkowie.