Kolejne 2 punkty do tabeli LOTTO Superligi.

29.11.2017

W ostatnim meczu naszego maratonu z LOTTO Superligą dnia 28 listopada 2017 roku podejmowaliśmy na Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz.

Oby dwa zespoły zmieniły składy do sezonu poprzedniego i pamiętajmy, że z Gwiazdą w poprzednim sezonie walczyliśmy w półfinale LOTTO Superligi.

W meczu inauguracyjnym dzisiejszego spotkania stanęli Mikhail Paikov oraz Tomasz Tomaszuk, który w poprzednim sezonie reprezentował drużynę AZS AWFiS Gdańsk, która grała na zapleczu ekstraklasy. Był to jeden z najszybszych meczy w tym sezonie, a nasz przeciwnik w całym spotkaniu uzyskał tylko 9 punktów.

W drugiej grze wieczoru chińczyk Zihao Geng podejmował jedną z gwiazd superligi Harmeeta Desai. Niestety po emocjonującej końcówce, gdzie podopieczny Piotra Szafranka przegrywał już 3:9 doprowadził do remisu, ale to kolejne 2 punktu zdobył przeciwnik i to on odszedł od stołu zwycięsko wyrównując wynik meczu na 1:1.

Kolejna gra to starcie trójek tego wieczora, Marka Badowskiego z Rosjaninem Viacheslav Burov.

Spotkanie to okazało się być jednostronne, a Marek nawiązał walkę tylko w drugiej odsłonie przegrywając tego seta na przewagi, a cały mecz 0:3.

Czwarta gra to starcie liderów obu drużyn. Mecz ten toczył się do dwóch wygranych setów.

Mecz stał n abardzo wysokim poziomie sportowym i nie zawiódł po raz kolejny Mikhail. Wygrał te bardzo trudne spotkanie 2:1.

Formalnością wieczoru okazała się ostatnia piąta gra pomiędzy Geng Zihao, a Tomaszem Tomaszukiem, który jest debiutantem w tych rozgrywkach. Jego obecny ranking to 1:8.

Po 8 kolejkach mamy 11 punktów i nadal znajdujemy się w drugiej połowie tabeli. Najbliższe dwa mecze to spotkania wyjazdowe z KS Decorglass Działdowo i KS Spójnia Warszawa.

A na ostatnie spotkanie 1 rundy zapraszamy 8 grudnia z KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo Sportowej AWFiS Gdańsk.

KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk – ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2

Mikhail Paikov – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:2, 11:4, 11:3)

Zihao Geng – Harmeet Desai 2:3 (9:11, 12:10, 5:11, 11:4, 9:11)

Marek Badowski – Viacheslav Burov 0:3 (4:11, 11:13, 4:11)

Mikhail Paikov – Harmeet Desai 2:1 (10:12, 11:9, 11:6)

Zihao Geng – Tomasz Tomaszuk 2:0 (11:8, 11:7)