IX Regaty Mediów o Puchar NCŻ AWFiS za nami

01.10.2017

Tegoroczne IX Regaty Mediów odbyły się w bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych. Uczestników napędzał południowy wiatr, a słońce nie pozwalało zmarznąć. 

To sprzyjało zaciętej rywalizacji. Różnice punktowe, podobnie jak odległości między załogami na linii mety były nieduże. Załoga Radia Gdańsk pod wodzą Arkadiusza Chomickiego obroniła zwycięski tytuł i ponownie zabrała ze sobą trofeum - Puchar Przechodni!

Znakomicie spisała się załoga „Panoramy AWFiS”, stając na drugim stopniu podium, bezpośrednio przed załogą „Gospodarki Morskiej”.

 

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

„IX Regaty Mediów o Puchar NCŻ AWFiS przeszły do historii, nasza cykliczna impreza skierowana do przedstawicieli mediów, okazała się w tym roku niezwykle udana, nie tylko pod względem panujących warunków na przyległym do naszej mariny akwenie, ale również frekwencji i znakomitej atmosfery, co śmiało potwierdzali uczestnicy regat. Zwyciężyła załoga Radia Gdańsk, broniąc tytuł, a nasza »Panorama AWFiS« uplasowała się na drugim stopniu podium, co potwierdza, że gościnność AWFiS emanowała na brzegu, jeśli jednak chodzi o rywalizację, to żeglowaliśmy bez większych skrupułów” – mówi Maciej Szafran, menedżer NCŻ AWFiS – Cieszę się, że pomimo trudnej, lecz dobrej decyzji o finalnej zmianie terminu rozegrania regat, impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym. Dzięki temu III Memoriał Krzysztofa Zawalskiego trwał w NCŻ AWFiS przez cały wrzesień, a tylko dzisiejszego dnia równolegle z Regatami Mediów, odbywały się u nas dwa duże projekty pilotowane przez KS AZS AWFiS oraz Polski Związek Żeglarski. Każdy centymetr akwenu, mariny oraz naszego obiektu tętnił życiem, co niezwykle cieszy”.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Za rywalizację w duchu fair play podziękował profesor Władysław Jagiełło, Prorektor AWFiS ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, który jednocześnie pogratulował zwycięzcom, wręczając nagrody podczas ceremonii zakończenia.

 

Załogi biorące udział w IX Regatach Mediów:

  • Radio Gdańsk
  • Trójmiasto.pl
  • Północna TV
  • „Gospodarka Morska”
  • „Żagle”
  • Radio Gdańsk II
  • „Panorama AWFiS”

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Organizatorem regaty była Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a gospodarzem Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS im. dr. Krzysztofa Zawalskiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich.

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

 

Wróć