Srebrny medal Mateusza Biskupa

12.07.2017

Polskie wioślarki i wioślarze zdobyli w Szwajcarii 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 2-4 miejsce za Australią i Włochami, a przed Niemcami, Francją i Wielką Brytanią. Bezkonkurencyjni, podobnie jak w Poznaniu byli Nowozelandczycy (6-1-0).

Dwójka podwójna mężczyzn Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) nie zawiedli. Zdobyli srebro po pasjonującym, fantastycznym wyścigu z Nowozelandczykjami i Włochami. Wygrali NZL  6.10,99. Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego uzyskali 6.11,67, a osada włoska 6.13,44.

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) zostali ostatecznie sklasyfikowani na 12 miejscu. Podopieczni trenera Piora Bulińskiego  zostali wycofani z finału B z powodów zdrowotnych.

W jedynce „lekkiej” kobiet wystartowała Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) i zajęła 12 miejsce.

Wielkie gratulacje na dziewczyn z W4x za złoto, za srebro na LW2x, a przede wszystkim  za wygranie Pucharu Świata.  W sobotę złoto na jedynce kategorii lekkiej wywalczył Artur Mikołajczewski.

To był ostatni start polskiej reprezentacji wioślarskiej przed mistrzostwami świata, które zostana rozegrane w Stanach Zjednoczonych na przełomie września i października.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.