I Regaty o Puchar Rektora AWFiS za nami

05.07.2017

W dniu 4 lipca odbyły się pierwsze Regaty o Puchar Rektora AWFiS, w których udział wzięło 8 załóg. Zmagania na wodach Wisły Śmiałej wygrała załoga Megatron w składzie: Jacek Nowak (sternik), Paulina Berlińska, Błażej Ożóg i Kacper Lejman.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

Miejsce drugie zajęła załoga laboratorium AWFiS ze strenikiem Piotrem Aschenbrennerem, a w jej skład weszli: Danuta Dworakowska, Robert Urbański i Maciej Pietrykowski.

Zdjęcie użytkownika Beata Zarach.

Miejsce trzecie „Narciarze”: Szymon Makowski (sternik), Krzysztof Makowski, Janusz Mikołajczyk, Mirosław Grabowski.

Miejsce czwarte przedstawiciele Biura Promocji AWFiS: Piotr Butowski (sternik), Beata Kosik, Agnieszka Dron, Aleksandra Zarach, a także Beata Zarach i Mikołaj Polak.

Miejsce piąte: Zbigniew Czubek (sternik), Bogumiła Przysiężna, Małgorzata Żychowska, Eliza Juwko-Knapkiewicz.

Zdjęcie użytkownika Beata Zarach.

Miejsce szóste – drużyna Nordic Balt Administracja: Piotr Myszka (sternik), kanclerz AWFiS Olgierd Bojke, kwestor Anna Lewandowska i Robert Brzeziński.

Zdjęcie użytkownika Beata Zarach.

Miejsce siódme zajęła drużyna Katedry Wychowania Fizycznego: prorektor ds. studenckich i sportu Tomasz Frołowicz, Joanna Klonowska, Natalia Kowalska i Jakub Sztejnwald.

Zaś miejsce ósme zajęli przedstawiciele biblioteki AWFiS: Andrzej Piskorski (sternik), Alicja Bortkiewicz, Małgorzata Ołdakowska-Antoniak i Hanna Roszkowska.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wydarzenie uświetniła obecność Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego oraz Posła na Sejm, prof. Grzegorza Raczaka, a także Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego dr. Tomasza Chamery.

„Jestem po raz pierwszy w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS i jestem pod ogromnym wrażeniem pięknego położenia ośrodka, jego infrastruktury, nowej mariny i tak wielu żaglówek. To przepiękna baza, gdzie żeglarze i ludzie, którzy sterują polskim żeglarstwem mogą pracować i kreślić plany rozwoju tego pięknego sportu – powiedział Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Jestem zwolennikiem działań podejmowanych przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a mianowicie tego, że uczelnia inicjuje i wspiera rozwój sportu powszechnego, z którego oczywiście wyłonią się wybitni sportowcy, którzy będą nas reprezentować na największych imprezach sportowych na świecie. Rolą Ministerstwa Sportu i Turystyki jest przede wszystkim inwestowanie w sport powszechny, w sport dzieci i młodzieży, a dodatkiem do tego jest sport wyczynowy, który jest realizowany za pośrednictwem polskich związków sportowych. Wiele dyscyplin, w tym żeglarstwo, mamy na dobrym poziomie, wystarczy tylko przeznaczyć więcej pieniędzy na szkolenie dzieci i młodzieży, a to na pewno przyniesie efekty w postaci medali na największych imprezach sportowych”.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

„Jestem bardzo zadowolony, że my lekarze mamy tak duże wsparcie ze strony Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku – powiedział poseł na Sejm, prof. Grzegorz Raczak – Jako szef grupy piszącej podstawę programową dla szkół w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa, pragnę podkreślić, że w jej ramach bardzo ważnym segmentem są zachowania prozdrowotne i nauka pierwszej pomocy. Nauka pierwszej pomocy musi być prowadzona w sposób właściwy, dlatego będziemy proponowali wprowadzenie takiego segmentu w kształceniu studentów Akademii Wychowania Fizycznego, przyszłych nauczycieli wychowania fizycznego i ci nauczyciele będą uczyć setki dzieci udzielania pierwszej pomocy. Drugą ważną sprawą jest propagowanie aktywności fizycznej we wszystkich grupach wiekowych. W miesiącu czerwcu powołałem pierwszy parlamentarny zespół ds. wspierania nordic walking. Niezwykle ważna jest tu rola Prezesa Polskiej Federacji Nordic Walking, Olgierda Bojke, uznanego specjalisty od nordic walking, gdyż wraz z nim będziemy propagować i rozwijać działania na rzecz aktywności ruchowej adresowanej szczególnie do osób powyżej 45. roku życia”.  

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Przy okazji wizyty w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS im. dr. Krzysztofa Zawalskiego goście zwiedzili również laboratoria badawcze Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz zapoznali się z innowacyjnym projektem fit boxów.  

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach

Wróć