MISTRZOSTWA POLSKI NIESŁYSZĄCYCH W PIŁCE NOŻNEJ

05.06.2017

AWFIS WSPÓŁORGANIZATOREM MISTRZOSTW POLSKI NIESŁYSZĄCYCH W PIŁCE NOŻNEJ

Pracownia Piłki Nożnej w miniony weekend 3-4 czerwca współorganizowała finałowy turniej Mistrzostw Polski Niesłyszących U-21 w piłce nożnej.

Mecze rozgrywane były na wyremontowanym w grudniu boisku piłkarskim AWFiS. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z całej Polski, które w sobotę rywalizowały w grupach, zaś w niedzielne przedpołudnie w meczach finałowych.

Całą imprezę wspierała organizacyjnie Pracownia Piłki Nożnej wraz ze studentami zaocznymi specjalizacji I roku studiów uzupełniających.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej do lat 21 osób niesłyszących wywalczył zespół ŁKSG Łódź, który w finale po rzutach karnych wygrał 5: 4 z Mazowszem Warszawa. W regulaminowym czasie było 3:3. Medale wręczał kierownik Pracowni Piłki Nożnej dr Bartosz Dolański. W meczu o brązowe medale Spartan Lublin pokonał Bagry Kraków. Na miejscach 5-6 sklasyfikowano Olimp Wejherowo oraz Odrę Racibórz, zaś miejsca 7-8 zajęły: Niedźwiadek Przemyśl oraz UM KSN Poznań.

Nagrodę za najlepszego zawodnika odebrał Paweł Szewczyk (ŁKSG Łódź). Najlepszym bramkarzem uznany został również zawodnik ŁKSG Łódź, Damian Kamańczyk. Z kolei królem strzelców mistrzostw został Sebastian Guz (Spartan Lublin).