Medale gdańskich wioślarzy na pucharze świata w Belgradzie

08.05.2017

Kobiece czwórka podwójna oraz dwójka podwójna kategorii lekkiej wygrały regaty Pucharu Świata w wioślarstwie, które zakończyły się w niedzielę w Belgradzie. Były jeszcze dwa srebrne i trzy brązowe krążki. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni uplasowali się na czwartej pozycji, ustępując Wielkiej Brytanii 4-3-4, Holandii 3-4-1 oraz Szwajcarii 3-2-0. Tuż za Polską uplasowały się Litwa 2-0-0 oraz Irlandia 1-1-0. Sklasyfikowano siedemnaście krajów.

Wśród medalistów byli również zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk – Mateusz Biskup i Miłosz Jankowski.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Mateusz Biskup wraz Mirosławem Ziętarskim (AZS Toruń), Wiktorem Chablem (Posnania Poznań) i Dariuszem Radoszem (Bydgostia Bydgoszcz) wywalczyli srebrny medal. Polska czwórka podwójna uzyskała czas 5.58,29. Wygrała Litwa 5.55,73. Na trzeciej pozycji uplasowała Wielka Brytania 5.59,52.

Dwójka podwójna kategorii lekkiej trenowana przez Piotra Bulińskiego – Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) po pasjonującym finiszu zajęła trzecie miejsce tracąc niecałą sekundę do zwycięzców osady Wielkiej Brytanii. Biało-czerwoni uzyskali czas 6.26,63 i minimalnie przegrali z Czechami walkę o srebrny medal 6.26,27. Zwyciężyła Wielka Brytania 6.25,67.Czwarte miejsce zajęli wicemistrzowie olimpijscy z Rio osada Irlandii 6.27,12.

Kolejną ważną imprezą będą mistrzostwa Europy w czeskich Racicach (26-28 maja). Druga runda PŚ odbędzie się 16-18 czerwca w Poznaniu, a ostatnia - 7-9 lipca w szwajcarskiej Lucernie. Najważniejsze w tym roku zawody, czyli mistrzostwa świata, zaplanowane są na przełom września i października w Sarasocie na Florydzie.

Najbliższe dni nasze kadry, z Belgradu biało-czerwoni wracają w poniedziałek, spędzą na zgrupowaniu w Wałczu, przygotowując się do kontynentalnego czempionatu.