Uśmiechnięty Ekiden po raz kolejny w AWFiS

04.04.2017

Rada Samorządu Studentów AWFiS po raz kolejny zorganizowała EKIDEN – maraton pływacki na dystansie 42 km195 m, w którym w wystartowało trzynaście zespołów (Dzikie Dzikuski, Trytony, Akademickie Koty, Fizjo Foczki, Ogniwo, Wyindywidualizowani z rozentuzjazmowanego tłumu, Pin-up speed, Pterodaktyle, Erasmus, Oko Saurona, Goście 1, Goście 2, RSS AWFiS). Nie zabrakło kreatywnych strojów i świetnej zabawy!

 Zdjęcie użytkownika Rada Samorządu Studentów AWFiS Gdańsk.

Zanim jednak maraton wystartował, studenci, zaproszeni goście oraz władze Uczelni ustawili się w ogromny uśmiech, który za sprawą założyciela Światowego Archiwum Uśmiechu – Marka Wysoczyńskiego, powędruje do szpitali dziecięcych, domów dziecka oraz hospicjów i wniesie trochę radości w codzienność chorych dzieci.

 W tym roku ekidenowy uśmiech był wyjątkowy, bo całą akcję wsparła Straż Pożarna, Komenda Wojewódzka i Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gdańsku. Na teren AWFiS wjechał wóz strażacki z wysięgnikiem, z którego z wysokości 40 metrów wykonano wyjątkowe zdjęcie ustawionych w ogromny uśmiech studentów.

 W wielkim ekidenowym uśmiechu oraz maratonie pływackim, obok studentów i pracowników AWFiS, wzięli udział także piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS Gdańsk oraz zawodnicy Ogniwa Sopot.

 Inicjatorem tegorocznej uśmiechniętej akcji była Fundacja Światowe Archiwum Uśmiechu (www.worldsmilearchive.com). Wśród tysięcy uśmiechów gdańskiej kolekcji są uśmiechy Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, Marszałka Macieja Płużyńskiego, a także Wisławy Szymborskiej. Są także koszulki od piłkarzy, koszykarzy czy rajdowców.

 Organizatorem Ekidenu w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu była Rada Samorządu Studentów AWFiS. Ogólnopolski Maraton Pływacki Ekiden odbywa się w tym samym czasie we wszystkich Akademiach Wychowania Fizycznego w Polsce zrzeszonych w Komisji Uczelni Wychowania Fizycznego

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach

Galeria zdjęć - Rada Samorządu Studentów AWFiS

 

Wróć