Free Time Festiwal 2017 – byliśmy tam i my

03.04.2017

W tym roku Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu po raz kolejny wystawiła się podczas FREE TIME FESTIWAL 2017, czyli targów poświęconych temu, jak jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny oraz dokąd wyjechać na wakacje. 

Free Time Festiwal do widowiskowe pokazy, liczne konkursy, zabawa i aktywność fizyczna. Tego wszystkiego nie zabrakło również na stoisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, gdzie pod okiem studentów kierunków turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne i fizjoterapia można było spróbować swoich sił na ergowiosłach, wziąć udział w licznych konkursach dotyczących aktywności fizycznej oraz poddać się profesjonalnemu masażowi, z czego odwiedzający chętnie korzystali.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Nie zabrakło nas także na scenie. Wśród prezentowanych pokazów liczną widownię zgromadziły te przygotowane z ramienia AWFiS – pokaz treningu funkcjonalnego, który poprowadziła dr Agnieszka Zabrocka wraz ze studentami specjalizacji fitness oraz pokazy młodych karateków, w tym Mistrzów Polski i Europy, szkolonych pod okiem trenerów Mirosława Ellwarta (5. DAN) i Małgorzaty Zabrockiej (Baranowskiej) (3. DAN).

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Trening funkcjonalny to ćwiczenia wielostawowe, imitujące ruchy codziennego życia, a tym samym poprawiające nasze funkcjonowanie podczas czynności, które wykonujemy każdego dnia. Tego typu zajęcia korzystnie wpływają na nasz układ krążenia, wzmacniają mięśnie (w tym mięśnie głębokie, odpowiedzialne za prawidłową postawę naszego ciała) oraz pozytywnie wpływają na gibkość. Globalny charakter ćwiczeń sprawia, iż jest to trening o dużym wydatku energetycznym, którego głównym celem jest poprawa ogólnej sprawności oraz napięcia i gęstości mięśni.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Karatecy zaprezentowali różne elementy konkurencji, które występują podczas zawodów sportowych, między innymi kata, czyli walkę z wyimaginowanym przeciwnikiem. Kata są układami różnych grup technik, z których czerpiemy wiedzę na temat samoobrony. Ponadto zaprezentowano układy kata drużynowego z elementami bunkai (z zastosowaniem niektórych technik) oraz en-bu, czyli wyreżyserowaną walkę. Podczas całego pokazu nie zabrakło również typowej dla karate tradycyjnego etykiety.

Zapraszamy do obejrzenia relacji VIDEO:

Wróć