Mistrz Polski Patryk Zatówka podczas 85 MP Seniorów w tenisie stołowym.

07.03.2017

W Częstochowie w dniach od 3 do 5 marca odbywały się 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentowało 4 zawodników.

Na starcie stanęli Patryk Zatówka, Damian Kreft, Tomasz Tomaszuk oraz junior Jan Zandecki. W konkurencji indywidualnej najlepiej wypadł  Patryk, dochodząc do 1/4 finału, gdzie przegrał z rewelacją turnieju Markiem Badowskim z Gwiazdy Bydgoszcz, który ostatecznie zdobył srebrny medal. Damian przegrał w 2. rundzie z turniejową jedynką (1:4), ale postawa naszego zawodnika była bardzo dobra. Natomiast Tomek i Janek zakończyli zmagania na 1. rundzie. Popis swoich umiejętności dał Patryk Zatówka w grze mieszanej. Jego partnerką była Julia Ślązak z MKS Jedynka Łódź. W finale pokonali 3:1 parę Roksana Załomska (AZS AJD Częstochowa) i Szymon Malicki (ASTS Olimpia Grudziądz). W debla Patryk Zatówka grał z Pawłem Fertikowskim z KS Spójnia Warszawa. Wyższość rywala musieli uznać dopiero w 1/2 finału, przegrywając 1:3 z aktualnymi wicemistrzami Europy - Danielem Górakiem oraz Jakubem Dyjasem.
Po wielu latach przerwy znów mamy medale dla Gdańska w kategorii seniorskiej, co nas ogromnie cieszy. Wielkie gratulacje dla Patryka Zatówki oraz pozostałych Akademików.