AWFiS Gdańsk trzecim uczelnią sportową w Polsce

02.03.2017

Miło nam poinformować, że drużyna futsalu kobiet zajęła ósme miejsce(a zarazem trzecie w AWFach)
w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Poprzeczka w tym roku była zawieszona niezwykle wysoko. Wiele reprezentantek Polski z dużego boiska jak i jej halowej odmiany wzięło udział w tzw. „AMPach” gdyż aż sześć drużyn startujących w tych mistrzostwach uczestniczy na co dzień w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu.
Pierwszy dzień zmagań zaczęliśmy od zwycięstwa z Uniwersytetem Gdańskim 2-0. Drugie spotkanie w grupie to mecz z późniejszym Mistrzem Polski PWSZ Wałbrzych i wysoka porażka 1-7. W kolejnym spotkaniu musieliśmy co najmniej zremisować aby awansować do ćwierćfinału. Zwycięstwo 5-2 nad Uniwersytetem Opolskim pozwoliło nam wyjść z drugiego miejsca w grupie i przejść do następnego etapu rozgrywek. W ćwierćfinale trafiamy na gospodynie, AWF Katowice. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i najlepszym naszym meczu w Mistrzostwach jest remis, jednak po przerwie drużyna gospodarzy zagrała świetne zawody strzelając nam trzy bramki i nie tracąc żadnej. Dużą rolę odegrała tu  reprezentantka Polski- Nikol Kaletka.
Kolejne spotkania rozgrywamy o miejsca 5-8 i mimo dobrej gry nie udaje nam się wygrać i schodzimy pokonani przez Politechnikę Śląską i Uniwersytet Szczeciński, ostatecznie zajmując ósme miejsce. Trzeba tu dodać, że w klasyfikacji Akademii Wychowania Fizycznego lepsze od nas są tylko Warszawa i Katowice a aż cztery zespoły nad nami gra na co dzień w Ekstralidze futsalu kobiet.
Turniej mimo ósmego miejsca trzeba uznać za udany gdyż w zgodnej opinii trenerów innych drużyn, nasz zespół stanowił świetny monolit na boisku jak i poza nim. Dziewczyny, mimo braku doświadczenia z lig halowych, grały równorzędnie z dziewczynami, które na co dzień uprawiają ten sport. Wielkie słowa uznania dla wszystkich zawodniczek za godne reprezentowanie AWFiS Gdańsk na arenie ogólnopolskiej.
Trzeba również zaznaczyć, że cały wyjazd odbył  się dzięki zaangażowaniu władz uczelni a przede wszystkim rektorowi prof. nadzw. dr hab. Waldemarowi Moska oraz prodziekanowi ds. studenckich i sportu prof. nadzw. dr hab. Tomaszowi Frołowiczowi.

Skład: Bużan Angelika, Bużan Kinga, Łoś Monika, Kucina Paulina, Czarniak Aleksandra, Kobalczyk Małgorzata, Damps Kinga, Potrykus Daria, Rucińska Aleksandra, Stasiulewicz Marta, Żagiel Adrianna trener: Wasielewski Karol, Chcałaszczyk Robert


Więcej informacji na:

http://ampy.pl/

https://www.facebook.com/ampfutsalkobiet/?fref=ts

Wróć