Kolejne zwycięstwo w Lotto Superlidze tenisa stołowego

20.02.2017

W 13 kolejce Lotto Superligi Unia AZS AWFiS Gdańsk podejmowała u siebie PKS Kolping Frac Jarosław.

Gospodarze byli od początku zdecydowanym faworytem spotkania, a ustawienie gości wskazywało na to, że myślą tylko o wywiezieniu 1 pkt. znad morza przy porażce 3:2 stawiając swego lidera na pozycję numer trzy.

Stało się jednak inaczej i Gdańszczanie odnieśli drugie zwycięstwo w rundzie wygrywając spotkanie 3:1 i umocnili się na pozycji lidera Lotto Superligi mężczyzn.

W pierwszym spotkaniu nasz lider Kaii Konishi pokonał w stosunku 3:0 Czecha Dmitrija Prokopcova.

W drugim spotkaniu podeszli dwaj Polacy. Patryk Zatówka ze strony AZS-u oraz Jakub Kosowski, który ma za sobą występy w bundeslidze.

Patryk jak już nas przyzwyczaił rozpoczął nie mrawie przegrywając pierwszego seta 11:4, ale kolejne 3 partie to już koncert gry Patryka i zwycięstwo 3:1.

Do kolejnej gry podszedł najbardziej widowiskowo grający zawodnik akademików Wang Yang oraz leworęczny Brazylijczyk - Gustavo Tsuboi.

Wang po nierównej grze musiał uznać wyższość podopiecznego Kamila Dziukiewicza przegrywając spotkanie 1:3.

Na szczeście przysłowiową kropkę nad „i” postawił niezawodny Kaii Konishi. W czwartej odsłonie dnia pokonał Jakuba Kosowskiego w stosunku 2:0 i publiczność zgromadzona w hali AWFiS mogła się cieszyć ze zwycięstwa gospodarzy.

 

Teraz w rozgrywkach Lotto Superligi nastąpi 3 tygodniowa przerwa ze względu na zbliżające się 85 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek, które odbędą się 3-5 marca w Częstochowie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż spośród 64 startujących seniorów – 4 będzie to Akademików. Do Częstochowy udaje się Patryk Zatówka, aby bronić zdobytego przed rokiem brązowego medalu w grze pojedynczej. Ponadto wystartują zawodnicy z 2 zespołu KS PCNP AZS AWFiS Gdańsk Damian Kreft, Tomasz Tomaszuk oraz młodziutki Jan Zandecki, który w tym roku kończy 15 lat.

 

Na kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Lotto Superligi podopieczni Piotra Szafranka udadzą się 10 marca do Zielonej Góry.

Najbliższy mecz w Gdańsku odbędzie się 22 marca we wtorek z KS Gwiazdą Bydgoszcz o godzinie 18.00 na hali widowiskowo – sportowej AWFiS Gdańsk.

Już teraz serdecznie zapraszamy.

 

KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk – PKS KOLPING FRAC Jarosław 3:1

Kaii Konishi – Dmitrij Prokopcov 3:0 (11:4, 11:3, 11:9)

Patryk Zatówka – Jakub Kosowski 3:1 (4:11, 11:7, 11:4, 12:10)

Wang Yang – Gustavo Tsuboi 1:3 (4:11, 9:11, 11:7, 6:11)

Kaii Konishi – Jakub Kosowski 2:0 (11:7, 11:8)

Wróć