Drugie miejsce w futsalu kobiet !

06.02.2017

Miło nam poinformować, że fakultet kobiet w futsalu zajął drugie miejsce w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 26 – 29.01.2017 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz na obiektach Politechniki Gdańskiej.

Nasze studentki w grupie nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie mecze i zdobywając 15 bramek i tracąc zaledwie 2. W ćwierćfinale AWFiS pokonał AWF Poznań 5:0 a w półfinale Usz Szczecin 3:1. W finale, po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu, nasze studentki uległy AWF Warszawa 3:1 zajmując drugie miejsce w turnieju i jednocześnie awansując z rozstawionego miejsce do finałów w Katowicach. Dodatkowo nasza zawodniczka Monika Łoś została wybrana najlepszą bramkarką turnieju!

Tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie a świadczyć o tym może fakt, że aż cztery drużyny biorące w nim udział na co dzień grają w Ekstralidze Kobiet w Futsalu. Jednak zdyscyplinowanie taktyczne, wysokie zaangażowanie całego zespołu oraz wysokie umiejętności naszych zawodniczek pozwoliły im zająć tak wysokie miejsce w turnieju. Nasz zespół, swoją obecnością oraz dopingiem wspierali również prorektor ds. Studenckich i Sportu prof. nadzw. dr hab. Tomasz Frołowicz oraz pracownicy zakładu piłki nożnej. Teraz przed naszymi zawodniczkami bardzo ciężkie zadanie jakim jest udział w finałach ogólnopolskich, które w dniach 23 -26.02.2017 odbędą się w Katowicach. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Na zdjęciu od lewej: Górny rząd(Karol Wasielewski- trener, Kinga Damps, Adrianna Żagiel, Aleksandra Rucińska, Paulina Kucina, Marta Stasiulewicz, Laura Ferreiro Mico, Robert Chałaszczyk- kierownik, Dolny rząd: Angelika Bużan, Kinga Bużan, Monika Łoś, Daria Potrykus, brały również udział Małgorzata Kobalczyk, Świętoniowska Paulina