Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

13.12.2016

W dniach 2-4.12.2016 roku w Katowicach odbyły się Ogólnopolskie Finały Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego.

Na tym prestiżowym turnieju nie zabrakło studentek i studentów AWFiS w Gdańsku. Naszą uczelnię dzielnie reprezentowały koszykarki, koszykarze, siatkarki i siatkarze,  co zaowocowało niemałymi sukcesami.

Koszykarki, wygrywając wszystkie mecze, wywalczyły I miejsce i złoty medal, natomiast koszykarze, ulegając jedynie drużynie z Poznania, zapewnili sobie srebro zdobywając II miejsce w turnieju. Siatkarki zdobyły V miejsce, a siatkarze, przegrywając w półfinale, uplasowali się na IV miejscu.

Trenerami poszczególnych drużyn są:
stud. Dominik Duda - I miejsce (koszykówka kobiet)
stud. Jakub Sztejnwald - II miejsce (koszykówka mężczyzn)
dr Krzysztof Wnorowski - V miejsce (piłka siatkowa kobiet)
dr Jerzy Skrobecki - IV miejsce (piłka siatkowa mężczyzn)

Gratulując zawodniczkom, zawodnikom i trenerom można śmiało stwierdzić, że jest to dobra prognoza do powoli zbliżających się Akademickich Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że już w maju studenci naszej Akademii powalczą o jeszcze lepszy wynik.