Kaszebe Runda 2015 - Kolarska Duma Kaszub

28.05.2015

Nie będzie zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. W niedzielę 31 maja blisko 2000 zawodników  wystartuje w największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce –KaszebeRunda. Start i meta maratonu znajdują się w sercu Kaszub – Kościerzynie. Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. W maratonie może wystartować każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65, 125 lub 225 km.

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.

Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek. We współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uczestnikom Kaszebe Runda przyznawane są akademickie tytuły kolarskie – magistra, doktora lub profesora kolarstwa w zależności od przejechanego dystansu.

Start: Aqua Centrum Kościerzyna, ul. Hallera 2,

225 km – 6.30 - 7.00

125 km - 7.00 - 9.00

65 km – 9.00 – 11.00

Meta: Rynek Kościerzyna 13.00 – 19.00

Zapraszamy do kibicowania. Do uzdrzeni!

Organizator imprezy:
Stowarzyszenie RowerOver

www.kaszeberunda.pl

https://www.facebook.com/RowerOver


Partnerzy i Sponsorzy:
AWFiS Gdańsk, Giant, Liv, Hotel Stary Browar Kościerzyna, Ford Euro-Car, Shimano, Buga Sport, Bazuny Hotel&Spa,  Stena Line, Aqua Centrum Kościerzyna, Piekarnia-Cukiernia Jarzębińscy, Idee Kaffee, Xtrack, Portal Trójmiasto.pl
Miasto Kościerzyna

Gminy: Stężyca, Karsin, Brusy,  Sulęczyno, Lipnica, Parchowo, Karsin, Studzienice, Chojnice

Patronat Honorowy:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego włączył się w organizację maratonu, a marszałek województwa Mieczysław Struk objął wydarzenie honorowym patronatem.

Ambasadorzy:
JM Rektor AWFiS Waldemar Moska, Iwona Guzowska, Adam Korol, Przemysław Miarczyński

Wróć