Medal Miłosza Jankowskiego w wioślarskim Pucharze Świata w Bled

11.05.2015

Sześć medali - jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe - zdobyli w Bled reprezentanci Polski w pierwszych w tym sezonie regatach o Puchar Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęły Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójkach podwójnych.

Trzecie miejsce zajęli Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)w dwójkach podwójnych kategorii lekkiej 6.29,18. Polacy przegrali z Holandią 6.26,04 i Portugalią 6.28,05. Jak trudno było wywalczyć to trzecie miejsce niech świadczy fakt, że Polacy wygrali z Austriakami o 0,02 sekundy, z Czechami o 0,13 sekundy i Szwajcarami o 0,86 sekundy.

Męska czwórka podwójna - Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Wiktor Chabel - była piąta 5.50,97. Wygrali Niemcy 5.44,64.

Dawid Kamiński, Patryk i Bartosz Pszczółkowscy (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk) oraz Mateusz Drab zajęli drugie miejsce w finale B czwórek bez sternika kategorii lekkiej. Polacy uzyskali czas 6.10,670. Wygrali Czesi 6.04,980.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła piąte miejsce. Wygrali Niemcy 4-1-2 przed Chinami 2-4-3 oraz Białorusią i Holandią po 2-0-2. W klasyfikacji punktowej zwyciężyły Chiny i Niemcy po 45 pkt przed Polską 36.