FURMANEK NIE ZWALNIA TEMPA

16.03.2015

Po zwycięstwach w Pucharze Świata w Pradzie i Pucharze Polski w Luboniu Katarzyna Furmanek ponownie stanęła na podium. Tym razem zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata, który odbywał się w dniach 14-15.03.2015 w Casablance/Maroko.

W pierwszej rundzie zawodów Kasia Furmanek (+78 kg) miała wolny los, co oznaczało start rywalizacji od ćwierćfinału. W nim nasza zawodniczka spotkała się z reprezentantką Wielkiej Brytanii Jodie Myers. Kasia pewnie pokonała Brytyjkę i znalazła się w półfinale, gdzie rywalizowała z Rosjanką Aleksandrą Babintcevą. Judoczka AZS AWFiS Gdańsk wykonała dwie akcje, za które otrzymała Waza-ari i zakończyła walkę przed czasem z pewnym awansem do finału. Niestety w walce o złoty medal Katarzyna musiała uznać wyższość Włoszki Elisy Marchio. Przez 4 minuty walki żadnej zawodniczce nie udało się wykonać akcji punktowanej. Walka skończyła się wygraną Włoszki na kary 2:3. Dużo zastrzeżeń można mieć do pracy sędziów, gdyż to Kasia była stroną atakującą i prowadzącą walkę. Werdykt sędziowski jest jednak niepodważalny i zawodniczka Sekcji Judo AZS AWFiS Gdańsk wróci do domu z srebrnym medalem. GRATULACJE!!!!

W zawodach udział wzięła także Magdalena Miller (-57 kg). Magda zakończyła rywalizację już po pierwszej walce, w której przegrała z reprezentantką Luksemburga Manon Durbach.

Wyniki:
http://www.ippon.org/cont_open_mar2015.php

Rel. G.Skoczko - Kierownik AZS AWFiS Gdańsk"

Wróć