Zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk z medalami na Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

23.02.2015

"W dniach 21-22.02.2015 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski zawodnik KS AZS AWFiS Gdańsk - Wojciech Prokop wywalczył brązowy medal w skoku w dal. Wojtek zapewnił sobie miejsce na podium skokiem z piątej kolejki, w którym osiągnął odległość 7.44. Zwycięzcą został Adrian Strzałkowski (7.88), a drugie miejsce zajął Michał Łukasiak (7.56).

Podczas pierwszego dnia HMP startowała także Agnieszka Karczmarczyk w biegu na 400 m. Agnieszka osiągnęła wynik 55.43 co jest jej nowym rekordem życiowym. Wynik ten nie pozwoli jednak na udział w jutrzejszym finale.

W drugim dniu HMP najbardziej interesowała nas rywalizacja sztafet na 4 x 200 m, w szczególności tych damskich. Warto podkreślić, iż sztafety 4 x 200 m były rozgrywane pierwszy raz w historii HMP. Sekcję Lekkiej Atletyki KS AZS AWFiS Gdańsk reprezentowały (w kolejności zmian): Klaudia Gołąbek, Agnieszka Karczmarczyk, Aleksandra Maliszewska, Martyna Basa. Nasza sztafeta ukończyła bieg z czasem: 1:39.69 co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca. Lepsze okazały się reprezentantki AZS AWF Katowice (1:38.01). Za naszą sztafetą metę przekroczyły zawodniczki SKLA Sopot, które stanęły na najniższym stopniu podium (1:39.97). Dziewczynom i ich trenerce Annie Sękowskiej serdecznie gratulujemy!!!