XXI Turniej O Buzdygan JM Rektora AWFiS - Puchar Europy U23

04.01.2015

Dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XXI Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski

stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Rosji, Niemiec i Australii. We florecie kobiet zwyciężyła Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) , która w finale pokonała Emilię Rygielską (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 12:9. Wśród mężczyzn natomiast oglądaliśmy Polsko – Rosyjski finał, gdzie tylko 2 punktami z zawodnikiem z Gdańska wygrał Rosjanin Pavel Borontov.

Gdański turniej jest także zaliczany do cyklu Młodzieżowego Pucharu Europy (kat. do

lat 23).

Wyniki:

Floret kobiet:

Ćwierćfinały: Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) – Leyla Pirieva (Rosja) 15:8,

Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) – Yana Alborova (Rosja) 15:10 , Emilia

Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań) 15:5,

Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały: Pavel Borontov – Evgeniy Filippob (obaj Rosja) 15:11, Pablo Martines –

Askar Khamzin (obaj Rosja) 15:4, Piotr Janda – Michał Siess (obaj Sietom AZS AWFiS

Gdańsk) 15:13, Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Andrzej Rządkowski

(Wrocławianie) 15:13

Półfinały: Janda P. – Janda M.15:12, Borontov – Martines 15:7

Finał: Borontov – Janda P. 15:13