10 lis 2020

Wioślarze AWFiS zajęli 2. miejsce w AMP na ergometrze wioślarskim.

Wioślarze AWFiS zajęli 2. miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn AMP na ergometrze wioślarskim.

Adrian Górka z brązowym medalem.

W dniach 7-8. listopada w  Warszawie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Mistrzostwa rozegrywane w reżimie sanitarnym zgromadziły na starcie blisko 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu uczelni.

AMPy na ergometrze wioślarskim rozgrywane są na dystansie 1000 metrów w konkurencji kobiet i mężczyzn w kategorii otwartej i lekkiej (K do 61,5 kg, M do 75kg).

Drużyna AWFiS zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej (liczyło się 5 najlepszych indywidualnych wyników).

1. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie 437 pkt.

2. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku 405 pkt.

3. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 388,5 pkt.

8. Politechnika Gdańska 343 pkt.

12. Uniwersytet Gdański 312 pkt.

Klasyfikacja Indywidulana mężczyzn:

1. Biskup Mateusz WSG Bydgoszcz 2:47,8 (były zawodnik AZS AWFiS i student AWFiS)

2. Zalega Bartłomiej AWF Wrocław 2:54,2

3. Górka Adrian AWFiS Gdańsk 2:55,4

4. Bartkowski Bartosz AWFiS Gdańsk 2:56,2

9. Górski Dawid AWFiS Gdańsk 2:59,3

27. Mielniczyn Mateusz AWFiS Gdańsk 3:07,7

42. Reichel Bartosz AWFiS Gdańsk 3:12,3

W klasyfikacji kobiet kategorii lekkiej Aleksandra Andrzejewska zajęła 9. miejsce z czasem 3:45,8. Zwyciężyła Joanna Solak z KUL Lublin z czasem 3:37,9.