05 paź 2020

III Regaty Żeglarskie o Puchar Rektora

W dniu 01 października na wodach zatoki gdańskiej, w NCŻ AWFiS rozegrały się III. Regaty Żeglarskie o Puchar Rektora AWFiS. Władze Uczelni reprezentował Prorektor ds. Studenckich – dr hab. Marcin Dornowski, prof. AWFiS – aktywny uczestnik regat, który oficjalnie otworzył i zamknął wydarzenie wraz z Maciejem Szafranem, liderem NCŻ AWFiS.

Regaty służyły między innymi takim celom jak: integracja pracowników AWFiS, promocja uczelni poprzez potencjał NCŻ AWFIS, promocja żeglarstwa i aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, bezpieczna organizacja wydarzeń sportowych w czasie stanu epidemicznego.

Sędzią regat był Adam Jankowski.

Pierwsze miejsce wywalczyła załoga „Banda Cygana” / sternik dr Zbigniew Czubek

Drugie miejsce zdobyła załoga „Laboratorium”/ sternik dr Piotr Achenbrenner

Na trzecim miejscu uplasowała się załoga „Petrus et cantavit” / sternik Piotr Butowski.

Serdecznie gratulujemy najlepszym załogom oraz wszystkim uczestnikom.

Puchar Przechodni oraz medale za miejsca 1-3 zostaną wręczone przez JM Rektora AWFiS – prof. Pawła Cięszczyka, na Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021, która odbędzie się 6 października.

Biuro Promocji AWFiS

Pełna galeria zdjęć – fot. Beata Zarach

Poniżej filmowy skrót z tego co się działo na zatoce gdańskiej. Już wkrótce pełna relacja z regat.