17 sty 2020

odszedł

ś.p. prof. nadzw. dr hab. MIECZYSŁAW GULDA

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Łostowickim

(Łostowicka 35) w Gdańsku, 21.01.2020 r o godz. 11.

Mieczysław Gulda, był prorektorem gdańskiej AWF w latach 1993-1996. Przez całe zawodowe życie związany był z Trójmiastem. Zaczynał pracę w jednej z sopockich szkół podstawowych, potem zdecydował się na karierę naukową w dziedzinie socjologii i pracę nauczyciela akademickiego. Ta ostatnia była dla niego prawdziwą misją, której poświęcał cały czas, a nagrodą było dla niego przede wszystkim szacunek i sympatia wielu pokoleń studentów. W ciągu swej długiej kariery wykładał w wielu trójmiejskich uczelniach, a w kilku pełnił funkcje kierownicze, z rektorskimi włącznie. Jego wykładów mieli okazję słuchać studenci m.in.: Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

Rektor, Senat i cała społeczność akademicka