11 Paź 2019

Zmarł doc. dr Józef Karniewicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że 9 października w wieku 91 lat zmarł

doc. dr Józef Karniewicz

Pogrzeb odbędzie się w dniu 12 października 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym w Gdyni (ul. Spokojna 6) o godz. 13.00.
Msza zostanie odprawiona tego samego dnia w Kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Karola Boromeusza (Górnicza 42, 81-572 Gdynia) o godz 12.00.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia
Rektor, Senat i cała społeczność akademicka

—-

Józef Karniewicz to legenda polskiej gimnastyki. Był wychowawcą najbardziej znanego polskiego zawodnika w tej dyscyplinie, Andrzeja Szajny. Najpierw stworzył silną sekcję w Zawiszy Bydgoszcz, a w ostatnich latach koordynował przygotowania w MKS AZS AWF Gdańsk, który szybko stał się bezkonkurencyjny w kraju.

Absolwent AWF w Warszawie, doktor nauk wychowania fizycznego, ppłk. Wojska Polskiego. Wieloletni trener kadry narodowej w gimnastyce sportowej mężczyzn. Sędzia międzynarodowy. Wychowawca wielu pokoleń zawodników, sędziów – w tym olimpijczyków: Andrzeja Szajny i Mariusza Zasady. Twórca sukcesów gimnastycznych Gryfu Toruń, Zawiszy Bydgoszcz, AZS AWF Gdańsk. Prezes Okręgowy Związku Gimnastycznego w Bydgoszczy i Gdańsku.
Obecnie kierownik Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w gimnastyce sportowej mężczyzn w Gdańsku. Jest współautorem wielu publikacji z zakresu metodyki nauczania elementów gimnastycznych oraz optymalizacji procesu szkoleniowego w gimnastyce sportowej.